Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Bajada de la Virgen de Los Reyes

Bajada de la Virgen de Los Reyes
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


S

Camino de la Virgen

Współrzędne GPS

27.73003 N,-18.1208 W
27°43.802' N,18°7.248' W

W pobliżu

Według legendy w 1546 r. marynarze z okrętu płynącego na Kubę pozostawili herreńskim pasterzom figurkę Najświętszej Marii Panny od Królów w zamian za otrzymane od nich zapasy jedzenia. Umieszczono ją w jaskini nazwanej Cueva del Caracol, obok której później wzniesiono sanktuarium Ermita Virgen de los Reyes. Gdy ogromna susza zniszczyła plony w 1614 r., pasterze wbrew zakazowi arcybiskupa nocą znieśli figurkę od La Dehesa do Valverde, gdzie mieszkańcy okolicznych miejscowości wznosili modły o deszcz.

Deszcze uratowały wtedy mieszkańców wyspy przed głodem, więc przy kolejnej suszy, która nastąpiła w 1740 r., w styczniu 1741 pasterze znów znieśli figurkę do Valverde. Na pamiątkę deszczów, mieszkańcy złożyli obietnicę, że będą co 4 lata powtarzać pielgrzymkę figurki z la Dehesa do Valverde. Pierwsze święta Bajada de la Virgen de Los Reyes odbyły się w 1745 r. i powtarzane są co 4 lata w pierwszą sobotę lipca.

Współcześnie Bajada de la Virgen de Los Reyes to barwna procesja 28-kilometrowym szlakiem "Camino de la Virgen" z występami tancerzy w białych spódniczkach, czerwonych kołnierzykach, fartuszkach i czapkach z kolorowymi kwiatami. Po mszy o 5:30 figurka niesiona jest przez przedstawicieli kolejnych miejscowości na szlaku procesji. Nie brakuje przy tym rywalizacji, ponieważ nikt nie chce oddać patronki. Do pokoju między miejscowościami nawołują białe flagi wywieszone wówczas na wieżach kościołów i masztach telefonii komórkowej.

Znaczącym aktem jest wspólny posiłek przy Cruz de los Reyes między 12:00 a 14:00.

Figurka przyjmowana jest z honorami przez władze miasta w Valverde ok. 19:30, po czym obchody tego święta z licznymi mszami, procesjami, zawodami sportowymi, festynami dla dzieci, potańcówkami, przeglądami folklorystycznymi itp. trwają przez miesiąc na całej wyspie. Przyjeżdżają na nie Kanaryjczycy z sąsiednich wysp, są one także okazją do spotkania z rodzinami hierreńczyków, którzy wyemigrowali do Wenezueli i innych regionów świata.

Planując odwiedzenie El Hierro w pierwszy weekend lipca należy liczyć się z koniecznością rezerwacji noclegu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem; tym mniej zapobiegliwym może się uda zająć którąś z jaskiń, które są udostępniane na ten czas pielgrzymom. Noclegi w późniejszym okresie świąt są dużo łatwiej dostępne. 

Najbliższy termin:

1 lipca 2017 - główny dzień świąt,Bajada de La Virgen de Los Reyes 2017, czyli zniesienie figurki patronki z sanktuarium do stolicy wyspy

5 sierpnia 2017 - zakończenie świąt, czyli procesja z figurką z Valverde do sanktuarium w La Dehesa. 

 

  • Zdjęcie udostępnione przez Cabildo de El Hierro<br> Copyright © 2009 by Gelmert Finoll<br>
  • Zdjęcie udostępnione przez Cabildo de El Hierro<br> Copyright © 2009 by Gelmert Finoll<br>
  • Zdjęcie udostępnione przez Cabildo de El Hierro<br> Copyright © 2009 by Gelmert Finoll<br>

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

Wszystkie zdjęcia Bajady de la Virgen udostępnione przez Cabildo de El Hierro
Copyright © 2009 by Gelmert Finoll

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.