Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Fuerteventura >> Romería Virgen de la Peña

Romería Virgen de la Peña
Fuerteventura,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Fuerteventura


DF

Vega de Rio Palmas

Betancuria

Termin 2017-09-15

Współrzędne GPS

28.39507 N,-14.08225 W
28°23.704' N,14°4.935' W

W pobliżu

Fiestas Nuestra Señora de La Peña, święto patronki wyspy,  to najważniejszy religijno-kulturalny festiwal Fuerteventury odbywający się corocznie w połowie września. Historia świąt sięga lat 80. ubiegłego stulecia, gdy władze religijne zaniepokojone zanikaniem kultu św. Diego na Fuerteventurze postanowiły podjąć działania zmierzające do pobudzenia owocującej korzyściami materialnymi religijnej aktywności zmagających się z kryzysem mieszkańców wyspy. Wprowadzony wtedy zwyczaj pielgrzymek połączono z licznymi aktami niereligijnymi, takimi jak egzaminy dzieci do szkół, bazar z darami od pielgrzymów czy wieczory literacko- muzyczne. Święta zyskały wówczas bardzo dużą popularność.

W czasach współczesnych liczne grupy mieszkańców Fuerteventury w trzeci piątek miesiąca wyruszają z całej wyspy z pielgrzymkami do usytuowanego w Vega de Rio Palmas sanktuarium patronki wyspy, korzystając z pieszych szlaków. Idąc umilają sobie drogę grając na gitarach i timple (tradycyjny kanaryjski instrument). Pozostali przyjeżdżają samochodami lub autobusami w sobotę na uroczystości religijne.  Święta odwiedza także prezydent Rządu Wysp Kanaryjskich oraz wierni z pozostałych wysp archipelagu. Ubrani w stroje ludowe mieszkańcy oraz grupy folklorystyczne zbierają się ok. 16:30 w El Pinar de Betancuria,  by o 17:30 wyruszyć z barwną procesją Romeria-ofrenda en Honor a Nuestra Señora de La Peña w kierunku sanktuarium w Vega de Rio Palmas. Niektórzy prowadzą wielbłądy transportujące płody rolne, inni osiołki ciągnące wypełnione nimi wozy. 

Festiwal jest świetnym miejscem do poznania kultury kanaryjskiej, więc zachęcamy turystów przebywających w połowie września na Fuerteventrze do jego odwiedzenia. Można tu spróbować lokalnych produktów, zobaczyć pokaz tradycji Fuerteventury, kupić pamiątki z wakacji na straganach z rzemiosłem czy też potańczyć wraz z mieszkańcami wyspy przy muzyce kanaryjskich zespołów ludowych oraz orkiestr grających muzykę latynoamerykańską.

Jest to też świetna okazja, by zobaczyć występ barwnych tancerzy z wyspy El Hierro będących honorowymi gośćmi na najważniejszych kanaryjskich fiestach, do których  należy Romeria Virgen de La Peña. .

W pobliżu:

Mapa Fuerteventury poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.