Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Playa del Socorro

Playa del Socorro
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


P

Współrzędne GPS

28.39412 N,-16.60281 W
28°23.647' N,16°36.169' W

W pobliżu

Playa del Socorro to ładna, wulkaniczna plaża położona w okolicach Los Realejos na północy Teneryfy. Ma ok. 300 m długości i 150 m szerokości, drobny piasek jest w kolorze mlecznej czekolady. 

Jedna z najpopularniejszych plaż wśród mieszkańców regionu i mekka surferów - działa tutaj szkółka surfingowa (Escuela de Surf Socorro), organizowane są mistrzostwa tej dyscypliny. W lecie prowadzone są tu zajęcia z gimnastyki, kursy surfingu i bodyboard pod patronatem Urzędu Miasta Los Realejos, odbywają się mecze piłki ręcznej czy siatkówki plażowej, wieczorem koncerty i seanse kinowe. 

Plaża El Socorro jest ładnie nasłoneczniona, od drogi osłania ją klif, nie ma przy niej zabudowy poza kioskiem z napojami oraz barem La Surferia z przekąskami, sokami ze świeżych owoców i mojito. Termometr nierzadko pokazuje tutaj 27 stopni temperatury powietrza i 22 stopnie temperatury wody nawet w grudniu, ale podczas kąpieli trzeba zachować szczególną ostrożność,  ponieważ mogą pojawić się tutaj niebezpieczne przypływy. 

Playa del Socorro mimo zachowania charakteru naturalnej zatoczki obfituje w szereg udogodnień typowych dla plaż miejskich. Dostępne są tutaj toalety, prysznice, przebieralnie, zjazd dla wózków dziecięcych i osób niepełnosprawnych (jednak nie do samej wody, jak np. przy plaży Las Canteras). Nad bezpieczeństwem kąpiących się w godz. od 9:00 do 19:00 czuwają dyżurujący ratownicy. Udostępniono także bezpłatny dostęp do WIFI. Dzięki czystości wody i dobrej infrastrukturze plaża uzyskała po raz kolejny w 2016 roku wyróżnienie Błękitnej Flagi (Bandera Azul). 

Na plażę El Socorro zjeżdża się z drogi TF-5 po minięciu punktu widokowego Mirador de San Pedro. Trasa wiedzie wśród plantacji bananów i starych hacjend. Samochód można zaparkować na bezpłatnym parkingu usytuowanym wzdłuż plaży i przy prowadzącej do niej drodze.  

Kursują tutaj regularnie autobusy nr 325, 363 i 354 z Puerto de La Cruz oraz autobus nr 546 z Los Realejos (od poniedziałku do piątku w godz. 14:00 do 20:45 i od 10:00 do 20:45 w weekendy i święta). 

Przy plaży rozpoczyna się bardzo trudny, prawie 28 kilometrowy szlak pieszy nr 040 prowadzący na wulkan Teide .Ta popularna wśród sportowców, prowadząca od oceanu na wierzchołek Pico del Teide, jednego z najwyższych wulkanów świata i charakteryzująca się największą różnicą poziomów na terytorium Hiszpanii trasa (3718 m) wiedzie przez odmienne krajobrazowo tereny Obszaru Chronionego Los Campeches, Tigaiga y Ruiz, Parku Natury Corona Forestal i Parku Narodowego Teide. 

  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa del Socorro, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.