Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Playa Martianez

Playa Martianez
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


P

Puerto de La Cruz

Współrzędne GPS

28.41959 N,-16.54182 W
28°25.175' N,16°32.509' W

W pobliżu

Playa Martianez to wulkaniczna plaża we wschodniej części kurortu Puerto de La Cruz położonego na północy Teneryfy, nazywana także Plażą Wąwozową, ze względu na położenie u stóp wąwozu Barranco Martianez.

Jej część sąsiadująca z basenami Costa Martianez to spokojna zatoczka kąpielowa chroniona przez sztuczny falochron. Na obszarze bliżej klifu panują idealne warunki do surfingu. Działa tutaj szkoła tego sportu i wypożyczalnia sprzętu,  czasami odbywają się również mistrzostwa.

Uroku tej plaży dodaje sąsiedztwo spacerowej promenady z ławeczkami, na których można odpocząć w cieniu tropikalnej roślinności oraz widoki na dolinę Orotavy. Przy promenadzie pomnik burmistrza  Isidoro Luz Carpenter nazywanego Juliuszem Verne z Puerto de La Cruz, za którego kadencji dzięki uchwalonemu w 1958 roku Planowi Zagospodarowania rozpoczął się turystyczny rozwój  tego miasta.

  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Playa Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.