Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> El Hierro >> Hotel Punta Grande

Hotel Punta Grande
El Hierro,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa El Hierro


RS

C/ Las Puntas

38911 Frontera

Telefon 922 55 90 81

Współrzędne GPS

27.79728 N,-17.99226 W
27°47.837' N,17°59.536' W

W pobliżu

Hotel Punta Grande ma tylko cztery pokoje - swego czasu najmniejszy hotel świata, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 1989 roku. Oddał palmę pierwszeństwa obiektowi z tylko jednym pokojem. Zbudowany z kamienia wulkanicznego budynek jest przyozdobiony akcesoriami morskimi - kompasami, mapami nawigacyjnymi, a łazienki posiadają detale z drewna ze starych statków. 

Malowniczo położony na wąskim półwyspie hotelik jest wprost stworzony dla osób, które chcą odpocząć od trosk codzienności i odizolować się od całego świata - w pokojach nie ma telewizorów, ani telefonów,  w okolicy nie ma ruchu ulicznego, więc słychać tylko szum oceanu. Z okna jednego z pokoi można byłoby wędkować. W hotelowej restauracyjce przyozdobionej tablicami ze statków zezłomowanych w kanaryjskich portach można spróbować herreńskich specjałów, przyjemnie jest wstąpić na piwo lub wino do klimatycznego baru tuż przy oceanie (ceny są wyższe niż w większości miejsc na wyspie).

Pochodzący z 1830 roku emblematyczny budynek hotelu Punta Grande miał początkowo postać typowego dla El Hierro domku krytego słomą i powierzchnię 40 m.kw. Po rozbudowie od 1884 roku pełnił funkcję budynku celnego prężnego portu handlowego funkcjonującego w tym okresie w miejscowości Las Puntas, do czasu, gdy po zbudowaniu drogi łączącej dolinę El Golfo ze stolicą w 1934 roku zaczęto transportować lokalne produkty przez Puerto de La Estaca. Budynek odrestaurowano i zaadaptowano na najpierw na restaurację w 1973 roku, następnie w 1987 roku zaczął w nim funkcjonować hotel. 

W kwietniu 2015 roku zarząd wyspy El Hierro rozpoczął proces zmierzający ku zakwalifikowaniu obiektu jako Dobro Kultury (Bien de Interes Cultural) w kategorii "Pomnik". 

Ceny pokoi w Hotelu Punta Grande: 70,-EUR za 1 noc, 65,-EUR za 3 noce, 60,-EUR za tydzień; wszystkie ceny za pokój dwuosobowy ze śniadaniem (maj 2015). Nocleg najlepiej zarezerwować telefonicznie, poza sezonem wystarczy z tygodniowym wyprzedzeniem, na sierpień, święta i długie weekendy dużo wcześniej. 

  • Hotel Punta Grande, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Hotel Punta Grande, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie
  • Hotel Punta Grande, El Hierro, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa El Hierro poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.