Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

La Oliva
Fuerteventura,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Fuerteventura


M

35469 La Oliva

Współrzędne GPS

28.61125 N,-13.92789 W
28°36.675' N,13°55.674' W

W pobliżu

La Oliva to usytuowane na północy Fuerteventury spokojne miasteczko położone wśród pól starej lawy (malpaís), z białymi domkami i malowniczymi wiatrakami w okolicy. Stolica wyspy przez kilkadziesiąt lat XIX wieku, dzisiaj siedziba władz gminy o tej nazwie.

Warto zwiedzić położony na przeciwko Urzędu Miasta (Calle Generalísimo Franco, 7) XVIII-wieczny kościół Nuestra Señora de Candelaria, z barokowym ołtarzem i wieżą kontrastującą z bielą budynku wieżą z czarnego kamienia, która służyła do wypatrywania pirackich statków. Ten trzynawowy kościół jest jednym z największych na Fuerteventurze.

Koniecznie należy odwiedzić usytuowane w pobliżu Centro de Arte Canario "Casa Mané" oraz Casa de Los Coroneles.

We wtorki i w piątki przy XIX-wiecznym budynku Casa del Coronel w godzinach 10:00-14:00 odbywa się jarmark z lokalnymi produktami spożywczymi i rzemiosłem. W tym terminie można także wziąć udział w zwiedzaniu zabytków miasta prowadzonym przez grupę teatralną, której członkowie wcielają się w postaci dawnych mieszkańców zwiedzanych obiektów (tzw. "Rutas teatralizadas" lub "Ruta de los Coroneles" prowadzące przez Casa de La Cilla, Casa de Los Coroneles, Casa Mane i kościół Iglesia de La Candelaria). 

  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie
  • La Oliva, Fuerteventura, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Fuerteventury poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.