Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Fuerteventura >> Muzeum Sztuki Kanaryjskiej Casa Mané

Muzeum Sztuki Kanaryjskiej Casa Mané
Fuerteventura,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Fuerteventura


S

C/ Salvador Manrique de Lara S\N

35640 La Oliva

Telefon 928 86 82 33

Współrzędne GPS

28.60862 N,-13.92593 W
28°36.517' N,13°55.556' W

W pobliżu

Centro de Arte Canario, położone na przeciwko Casa de los Coroneles , w pięknej posiadłości z XVIII w., o typowej, fuerteventurskiej architekturze, Muzeum Sztuki Kanaryjskiej Casa Mané to jedyna stała galeria sztuki na Fuerteventurze. Powstało w roku 1991 z inicjatywy miłośnika sztuki i artysty Manuela Delgado Camino, który nabył dom należący niegdyś do lekarza Blas Curbelo z marzeniem, by po odrestaurowaniu według własnego projektu go przenieść tu część swojej kolekcji. Galerią kieruje córka jej właściciela.

Prace artystów kanaryjskich można podziwiać nie tylko w przestrzennych, stylowych wnętrzach, ale i spacerując po ogrodzie obsadzonym lokalną roślinnością i wypełnionym nowoczesnymi rzeźbami i instalacjami. W otoczenie doskonale zostało wkomponowane stadko metalowych kóz. Wart zwrócić szczególną uwagę na prace wybitnego lanzaroteńskiego artysty, Cesara Manrique. W sklepiku można zakupić po przystępnych cenach autentyczne pamiątki z wyspy: mniejsze dzieła, książki, ceramikę, sitodruki, reprodukcje itp.

Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty od godziny 10:00 do 17:00.

W pobliżu:

Mapa Fuerteventury poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.