Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> La Palma >> Faro de Fuencaliente

Faro de Fuencaliente
La Palma,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa La Palma


S

Fuencaliente

Telefon 922 480 223

Współrzędne GPS

28.45534 N,-17.8434 W
28°27.32' N,17°50.604' W

W pobliżu

Na półwyspie Fuencaliente (Punta de Fuencaliente) dziwić może widok aż dwóch latarni morskich znajdujących się obok salin.

Starsza z nich, ta szara, pochodzi z 1903 roku i wprawdzie udało się jej przetrzymać aktywność aż trzech wulkanów, lecz szkody poczynione w strukturze budynku przez ostatni z nich, wulkan Teneguía w 1971 r., były zbyt duże, by mogła dalej spełniać swoje zadania. Zbudowano nową latarnię obok, a stara została po latach odrestaurowana i od 2001 r mieści się tam Centrum Informacyjne Rezerwatu Morskiego i Muzeum Morskie (Centro de Interpretación de la Reserva Marina y Museo del Mar). W pomieszczeniu stylizowanym wizualnie i dźwiękowo na wnętrze oceanu poznajemy florę i faunę Rezerwatu Morskiego La Palmy oraz zalety rybołóstwa ekologicznego.

Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w lecie od godz. 10:00 do 18:00, przez resztę roku do 09:00 do 17:00, wstęp gratis.

  • Faro de Fuencaliente, La Palma, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa La Palmy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.