Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> La Palma >> Salinas de Fuencaliente

Salinas de Fuencaliente
La Palma,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa La Palma


KZ

Fuencaliente

Telefon 922411523

Współrzędne GPS

28.4544 N,-17.84203 W
28°27.264' N,17°50.522' W

W pobliżu

Tworząc Salinas de Fuencaliente w 1967 r. zaimportowano typ salin na podobieństwo tych z Lanzarote. Na pamiątkę wybuchu wulkanu Teneguía w 1971, który na rok sparaliżował ich pracę, uzyskiwaną tu sól nazwano Sal Marina Teneguía. Saliny prowadzone są rodzinnie, mają powierzchnię 35.000m2, produkcja jest całkowicie ekologiczna, oparta na pracy ręcznej i ograniczona w przeważającej mierze do okresu letniego. Warto zrobić sobie tutaj roczny zapas wysokiej jakości soli obfitującej w mikroelementy. Jest świetna do gotowania, nie tylko papas arrugadas.

 

Ekosystem salin przyciąga do 50 gatunków ptaków, jesienią można tu spotkać nawet flamingi.

 

W 2013 roku uruchomiono w tym miejscu ośrodek informacyjny z muzeum, tematyczną restauracją El Jardin de Sal (Solny Ogród) i sklepem z pamiątkami. Restauracja specjalizuje się w daniach z ryb i owoców morza oraz produktów lokalnych. 

  • Salinas de Fuencaliente, La Palma, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa La Palmy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.