Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Cueva de los Verdes

Cueva de los Verdes
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


SX

Carretera de Orzola

35542 Haría

Telefon 928 84 84 84

Współrzędne GPS

29.16034 N,-13.43932 W
29°9.621' N,13°26.359' W

W pobliżu

Podobnie jak Jameos del Agua jaskinia Cueva de los Verdes jest częścią tunelu uformowanego w wyniku erupcji wulkanu de la Corona 3000-5000 lat temu. Udostępniona do zwiedzania w 1964 roku, uważana jest za jedną z najbardziej interesujących jaskiń świata. Jest jedną z co najmniej 16 jaskiń usytuowanych w tym tunelu. Jej nazwa nie pochodzi od koloru alg ("verde" oznacza w języku hiszpańskim "zielony"), lecz od nazwiska rodziny "Los Verdes", która miała w tym miejscu swoje pola i wykorzystywała jaskinię jako miejsce gromadzenia stad kóz podczas złej pogody.  Dzięki swojej trudnej dostępności jaskinia, a dokładniej jej część nazywana "El Refugio", służyła pierwotnym mieszkańcom Lanzarote jako schronienie przed atakami piratów i najeźdźców z Europy i Afryki.

Udostępniony do zwiedzania jest kilometrowy korytarz  zaadaptowany przez bliskiego współpracownika Cesara Manrique, Jesúsa Soto. Architekt ten zaprojektował także oświetlenie jaskini. Trasa prowadzi przez różne poziomy, co pozwala odwiedzającemu na obserwowanie z różnych perspektyw lawowych formacji oraz gry kolorów na ścianach i sklepieniach groty. Magiczny nastrój tego miejsca podkreśla sącząca się delikatnie w tle muzyka new age.

W wentylowanej naturalnie jaskini Cueva de los Verdes panuje przyjemny mikroklimat z całoroczną temperaturą w okolicach 19 stopni. 

Mieści się tutaj także audytorium na ok. 300 osób, o wspaniałej akustyce i iluminacji, w którym w miesiącach letnich oraz przy szczególnych okazjach odbywają się koncerty muzyki klasycznej,  eksperymentalnej i jazzowej. Jest ono także jedną z lokalizacji goszczących coroczną edycję Festiwalu Muzyki Wysp Kanaryjskich odbywającego się w styczniu i lutym.

Jaskinię zwiedza się z przewodnikiem (język angielski i hiszpański) przez ok. 45 minut, w grupach około 20 osób. Przewodnik wskaże zwiedzającym zaskakujące złudzenie optyczne na jednym z poziomów jaskini.

Trasa nie jest przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych (chodzi się po schodach, w niektórych miejscach trzeba się schylać, by przejść pod niskim sklepieniem).

Godziny otwarcia:

od 10:00 do 18:00, ostatnie wejście o 17:00; w lecie (od 01 lipca do 30.09) od 10:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:00. W miesiącach wakacyjnych turystom indywidualnym poleca się zwiedzać jaskinię w godzinach od 15:00 do 18:00.

Bilety wstępu (sierpień 2015):

dorośli 9 EUR, dzieci (7-12 lat) 4,50 EUR

 

Sugerujemy nabyć karnet za 30EUR (dzieci 15 EUR) umożliwiający wstęp do 6 lanzaroteńskich Centrów Kultury, Sztuki i Turystyki (Timanfaya - Montañas del Fuego, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Jardín de Cactus, Mirador del Río, Museo Internacional Arte Contemporraneo).

Dojazd:

  • wynajętym samochodem (koszt wynajmu małego auta  od 14EUR/dzień).
  • autobusem nr 9 ze stolicy Lanzarote,  Arrecife do Orzoli, trzeba wysiąść w miejscu, gdzie droga skręca do Jameos del Agua i podejść niecały kilometr w głąb wyspy (najlepiej poprosić kierowcę, by wskazał nam, kiedy wysiąść do Cueva de los Verdes). Autobus kursuje 5 razy dziennie od poniedziałku do piątku, a 3 razy dziennie w soboty, niedziele i święta. Rozkład jazdy (www.intercitybuslanzarote.es). Koszt biletu 3,- EUR. Bono Bus o nazwie BBL  - bilet wieloprzejazdowy obniżający koszty przejazdów o 10% można kupić na dworcu autobusowym w Arrecife lub u kierowcy za 2 EUR i należy go doładować kwotą nie mniejszą niż 5,-EUR. Jeden bilet może być wykorzystywany przez więcej osób. Dzieci do lat 4 włącznie podróżują bezpłatnie.

 

  • Cueva de los Verdes, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Cueva de los Verdes, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie
  • Cueva de los Verdes, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.