Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Teneryfa >> Lago Martianez

Lago Martianez
Teneryfa,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Teneryfa


DPS

AVENIDA COLÓN, S/N

38400 Puerto de la Cruz

Telefon 922 385 955

Współrzędne GPS

28.42042 N,-16.54298 W
28°25.225' N,16°32.579' W

W pobliżu

Lago Martianez, inaczej Complejo Turistico Municipal "Costa Martiánez" to zainaugurowany w 1977 roku słynny kompleks wypoczynkowy położony nad brzegiem oceanu w Puerto de La Cruz.Urządzono go na powierzchni plaży i oceanicznych jeziorek, kąpieliska nazywanego Los Llanos de Martianez i pamiętającego czasy pierwszych turystów odwiedzających Teneryfę na przełomie wieku XIX i XX. W tym miejscu zażywały kąpieli także takie osobistości jak Winston Churchill, Elisabeth Taylor, Richard Burton czy członkowie grupy The Beatles. 

Park wodny zaprojektowany został przez wybitnego architekta z Lanzarote, Césara Manrique, mistrza integracji natury z architekturą.  Na powierzchni ok. 46.000 m2 rozmieszczono osiem basenów dla dorosłych i dla dzieci, z wodą morską i fontannami, posiadające kształt karaibskich lagunek otoczonych tarasami, bujną, kanaryjską roślinnością, wulkanicznymi kamieniami i siedmioma rzeźbami Manrique'a. Największy z basenów ma formę wielkiego jeziora (lago) o pojemności 27.000 m3, mieszczącego dwie interesujące rzeźby akwatyczne - krater wodny i gejzer. W jednym basenie podgrzewa się wodę zimą. 

Mieniąca się w słońcu biel murków i krawężników otaczających utworzone tu wysepki intensywnie kontrastuje z czernią zastygłej lawy i soczystą zielenią zadbanych palm. Miłych wrażeń wizualnych dostarcza opalającym się także widok na dolinę Orotavy i wulkan Teide.

Odwiedzane corocznie przez około milion osób Lago Martiánez jest atrakcyjne także wieczorem - warto przejść się tutaj na spacer, by popatrzeć na podświetlone fontanny i grę świateł tworzących złudzenia optyczne.  Okazjonalnie odbywają się tu koncerty.

W 2005 roku Rząd Wysp Kanaryjskich ogłosił Costa Martianez Dobrem Kultury (BIC) w kategorii "Historyczny Ogród" i park tematyczny zyskał charakter Muzeum Sztuki Współczesnej na świeżym powietrzu. 

Bilety wstępu, godziny otwarcia i dojazd do Costa Martianez

Cena biletu wstępu na cały dzień: dorośli 5,50 EUR, dzieci do lat 10 - 2,5 EUR; leżaki dla dzieci 2 EUR, parasole 2,50 EUR, jacuzzi 3 EUR (sierpień 2015).

Godziny otwarcia: od 1 stycznia do 31 maja i od 16 września do 30 grudnia od 10:00 do 18:00 (wejście do 17:00); od  1 czerwca do 15 września od 10:00 do 19:00 (wejście do 18:00);  24 i 31 grudnia od 10:00 do 15:00 (wejście do 14:00).

Na terenie kąpieliska są prysznice rozmieszczone pod drewnianymi pergolami i przy ścianach, szatnia oraz kilka barów, kawiarnia i trzy restauracje. 

Przyjeżdżając do Puerto de La Cruz autobusami 102/103 z Santa Cruz de Tenerife lub 343 z Los Cristianos najlepiej wysiąść na przystanku "Tucan" i podejść 1 km. Jeśli podróżujemy samochodem, można pozostawić auto na płatnym parkingu na Plaza de Europa (ok. 700 m od kompleksu) lub poszukać miejsca do parkowania gdzieś poza centrum. 

 

UWAGA: ze względu na prace remontowe główny basen (El Lago) będzie zamknięty od 10.05.2017 przez około 30 dni. 

  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie
  • Lago Martianez, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Teneryfy poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.