Wyspy Szczęśliwe Menu

Reklama

wyspy-szczesliwe.pl >> Lanzarote >> Karnawał w Teguise

Karnawał w Teguise
Lanzarote,Wyspy Kanaryjskie

Wyspa Lanzarote


DF

Teguise

Termin 2018-02-26  -  2018-03-03

Współrzędne GPS

29.05907 N,-13.55952 W
29°3.544' N,13°33.571' W

W pobliżu

Atrakcją karnawału w TeguiseDiabletes de Teguise (Diabełki z Teguise). Noszą białe kostiumy z namalowanymi na nich czarnymi i czerwonymi liniami i wielkimi kropkami w tych kolorach, są przepasani skórzanymi pasami z przytwierdzonymi do nich dzwonkami. Twarze zasłaniają maską z rogami, noszą ze sobą kije, którymi wygrażają napotkanym przechodniom. Gdy opanowują ulice Teguise podczas niedzielnej parady,  ucieczka przed nimi jest świetną zabawą dla dorosłych i dzieci.

Karnawałowa parada odbywa się także w sobotę w przynależącej administracyjnie do Teguise i oddalonej o 14 km miejscowości wypoczynkowej Costa Teguise

Temat karnawału 2018: Średniwiecze.  

Do programu karnawału w Teguise wprowadzono w 2016 roku bardzo interesujący przegląd wybranych karnawałowych tradycji z całego archipelagu. Podczas piątkowego Tradycyjnego Karnawału w Teguise można było zobaczyć zobaczyć oprócz Los Diabletes z Teguise m.in. grupę Parranda Marinera Los Buches z Arrecife, ONG El Cardero Punto Com reprezentujcych Los Indianos z wyspy La Palma,  stowarzyszenie Mata La Culebra z Puerto de La Cruz na Teneryfie, Los Cabritos y El Diablo z Aldea de San Nicolás na Gran Canarii, Los Toros de Taeo z Lanzarote oraz El Sansusino z Garachico na Teneryfie. 

 

Program karnawału w Teguise na Lanzarote 2018: 

 

Poniedziałek, 26, wtorek,  27 i Środa, 28 lutego 2018

Konkursy murg

 

Czwartek,1 marca 2018

Parada grup tanecznych i Gala Drag Queen

 

Piątek, 2 marca 2018

Godz. 20:00 Karnawał Tradycyjny z udziałem grup reprezentujących karnawałowe tradycje z Lanzarote oraz innych 6 Wysp Kanaryjskich .W tym pokazie na temat najstarszych tradycji kanaryjskiego karnawału będzie można zobaczyć między innymi reaktywowany rytuał Pogrzebu Sardynki z Buenavista del Norte, odmienny od typowych pochodów odbywających się podczas środy popielcowej, Parrandę Los Buches oraz Los Toros z Tao y Tiagua na Lanzarote. 

Podczas imprezy gościnnie wystąpią także grupy reprezentujące karnawałowe tradycje z prowincji León (Antruejo de Llamas de La Ribera), Portugalii (Los Caretos de Podence z Tras os Montes) i Portoryko (Los Vejigantes). W roli gospodarzy imprezy oczywiście Diabełki z Teguise. 

 

Miejsce: Plaza de Los Leones w Teguise

 

Sobota, 3  marca 2018

 
Godz. 17:00 Wielka Parada Karnawałowa z karocami, Królowymi Karnawału, Diabełkami z Teguise, murgami, grupami tanecznymi, zespołami bębniarzy i przebierańcami (pochód wychodzi w okolic hotelu Sands Beach i idzie przez Avenida Islas Canarias do Pueblo Marinero w Costa Teguise). 
 
Godz. 20:00 Koncert (na dzień aktualizacji programu nie podano do wiadomości artysty. W ubiegłym roku była to grupa z Teneryfy "Ni un pelo de tonto" będąca wykonawcą oficjalnego hymnu karnawału w Santa Cruz de Tenerife 2016, czyli rockowej wersji piosenki "Santa Cruz en Carnaval".  Tańce przy orkiestrach latino. 
 
Miejsce: Estrada na parkingu Centro Comercial Nautical w Costa Teguise
 
 
Niedziela,  marca 2018
 
Parada karnawałowa na administrowanej przez tę gminę wysepce La Graciosa

 

  • Karnawał w Teguise, Lanzarote, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli podoba Ci się to miejsce, poleć je swoim znajomym

Reklama

W pobliżu:

Mapa Lanzarote poniżej zawiera listę obiektów w pobliżu - zaznaczając / odznaczając pola wyboru możesz przeglądać interesujące Cię kategorie:

Hotele
Gastronomia
Zwiedzanie
Fiesty
Dla dzieci
Sport
Plaże
Inne
Do około 5kmOd około 5 do 15kmOd około 15 do 40km

Reklama

Szukaj hoteli w pobliżu:

Data zameldowania

Data wymeldowania

Reklama

Copyright © 2012-2020 by wyspy-szczesliwe.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Prezentowane na tej stronie internetowej ogłoszenia, reklamy, cenniki i informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies jedynie do przechowywania ustawień wyświetlania strony. Nie przechowywujemy żadnych informacji, które pozwalałyby identyfikować użytkowników. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapis lub odczyt cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.